Pierwszą przyczyną
zmęczenia są niedobory magnezu

Dlaczego?

Magnez jest minerałem niezbędnym do życia z dwóch powodów:

  • uczestniczy jako katalizator we wszystkich etapach produkcji energii,
  • jest uniwersalnym czynnikiem łagodzącym wszelkiego typu stresy.

Jak

Największą biodostępność spośród zbadanych soli magnezu wykazują glicerofosforan i cytrynian magnezu. Proces wychwytywania magnezu przez komórki organizmu usprawniony jest dzięki taurynie, która jest ponadto naturalnym związkiem pozytywnie wpływającym na pracę mózgu, podobnie jak serotonina.

W jakiej dawce?

Niedobory magnezu można uzupełniać przez zastosowanie trwającej średnio około jednego miesiąca czasu terapii szokowej, polegającej na podawaniu dawki uderzeniowej wynoszącej około półtorakrotności ZDD* (600 mg dziennie). Dawka podtrzymująca określana jest indywidualnie w zależności od poziomu energii obserwowanego u danego pacjenta i od jego zdolności do reagowania na stres. W terapii uderzeniowej preparat D-Stress® Booster jest idealnym środkiem pozwalającym pacjentowi szybko przywrócić normalny poziom energii. Na etapie terapii podtrzymującej pacjent może przywrócić stan równowagi odpowiednio regulując ilość przyjmowanych tabletek preparatu D-Stress® oraz, jeżeli okaże się to konieczne, łącząc tabletki z saszetką preparatu D-Stress® Booster.

Kiedy?

Wspomaganie magnezem jest terapią pierwszego wyboru, niezależnie od tego, czy chodzi o zaburzenia czynnościowe, czy organiczne, ponieważ bez zapewnienia organizmowi energii i zdolności do reagowania na stres pozostałe rodzaje terapii nie mogą zapewnić optymalnej skuteczności. Dotyczy to zatem wszystkich pacjentów.