Tauryna - zatrzymywanie
magnezu w komórkach

D-STRESS ®
to jedyny preparat złożony z magnezem, zawierający taurynę
– substancję oszczędzającą magnez, który zatrzymuje go w komórkach 1,2,3.

Pod wpływem stresu magnez opuszcza komórki, a jego ponowne wychwycenie jest jedynie częściowe, reszta magnezu ucieka z organizmu z moczem.

Tauryna odgrywa rolę „hormonu oszczędzającego magnez”.

Liczne badania potwierdziły, że tauryna działa synergicznie z magnezem: uczestniczy w transporcie jonów, nie tylko magnezu/wapnia, lecz również sodu/potasu, uczestniczy więc w regulacji osmotycznej, przeciwdziałając zatrzymywaniu wody, stabilizując błony komórkowe, jako regulator receptorów, antyoksydant i czynnik przeciwzapalny (neutralizując podchloryn wydzielany przez białe krwinki).

Tauryna jest neuroprzekaźnikiem hamującym, który reaguje z receptorami GABA i serotoniną, nie tylko znosząc stany lękowe, lecz również przeciwdziałając epilepsji i chroniąc komórki nerwowe przed zniszczeniem dzięki dezaktywacji receptorów NMDA.

Tauryna jest czynnikiem osłaniającym układ sercowo-naczyniowy usprawniając usuwanie cholesterolu w kwasach żółciowych i zmniejszając ciśnienie tętnicze, dlatego stosowana jest w leczeniu zaburzeń rytmu serca i w niewydolności serca.

Podobnie jak magnez, tauryna chroni komórki przed przenikaniem etanolu i metali ciężkich i przyczynia się do usuwania toksyn rozpuszczalnych w kwasach żółciowych. Jej działanie ochronne wobec komórek stwierdzone zostało we wszystkich analizowanych tkankach: w tkance mózgowej, siatkówce, komórkach mięśnia sercowego, nerkach itp.

Tauryna działa uspokajająco, zmniejsza podatność na wszelkiego rodzaju stresy, a jednocześnie chroni organizm przed skutkami stresu, działa synergicznie z magnezem i ogranicza jego nadmierną ucieczkę z komórek.

Europejski Urząd do spraw Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) potwierdził w swoim raporcie, iż nie stwierdzone zostały efekty uboczne w przypadku podawania tauryny w dawkach mniejszych niż 1 gram na kilogram masy ciała dziennie („No Observed Adverse Effect Level” = NOAEL).